Polecana trasa

bigos - mój pamiętnik, wspomnienia, uczucia, przeżycia ...

Witajcie podróznicy :)
Wlasnie siedze nad mapa Bieszczadow i planuje ok. tygoddniowy wypad. Bedzie nas dwoch, chcemy chodzic z calym dobytkiem od schroniska do schroniska , czas jaki mamy na ten wypad to ok. tydzien. Jedziemy pierwszy raz w Bieszczady i tu moje pytanie: moze macie jakas sprawdzona trase na pierwsze zapoznanie sie z Bieszczadami.Nie chcemy brac namiotu, wiec optymalne noclegi dla nas to gorskie schroniska , bazy namiotowe z jakims duzym namiotem. Planujemy ruszyc na poczatku sierpnia. Z gory dzieki za wszystkie propozycje, rady.

pozdrawiam
karol



moze macie jakas sprawdzona trase na pierwsze zapoznanie sie z Bieszczadami. Witaj! Ca³e Bieski s± cudowne :D ,gdziekolwiek siê wybierzecie nie bêdziecie ¿a³owaæ.
Dok³adnie przegl±dnij to forum,zerknij na strony www zwiazane z Biesami,kup dobry przewodnik i dobra mapê, i ruszaj w drogê.Bieszczady jak ka¿de góry, musisz schodziæ ¿eby je poznaæ.Na "dzieñ dobry" nie ma sprawdzonych tras...

Pozdrówka :wink:
Zacznij od Ustrzyk G. Dwa, trzy dni pobytu i g³ówne pasma (Tarnica, Bukowe Berdo, Caryñska) w zasiêgu jednodniowych wycieczek bez ekwipunku (aklimatyzacja, wdro¿enie do wysi³ku). Potem przez Rawki do Wetliny (nocleg), dalej przez Pzre³êcz Or³owicza i Smerek do Jaworca, a nastêpnego dnia przez Sine Wiry do £opienki. Jak starczy czasu to dalej przez £opiennik do Jab³onek lub Cisnej. Na tydzieñ wystarczy.
My¶³ê, ¿e bêdziecia zadowoleni.
D³ugi
Tak jak radziliscie, poczytalem , poszukalem , popatrzylem na mape i wymyslleim cos takiego :

1. dojazd do Sanoka z Sanoka jakims blizej nieokreslonym trasnsportem do Cisnej , z Cisnej do schroniska Jaworzec
2. Jaworzec - Chatka Puchatka ( ewentualnie ZHP Suche Rzeki)
3. Chatka Puchatka - Koliba
4. Koliba - Bacowka pod Mala Rawka
5. jakies kolko i znowu Bacowka pod Mala Rawka
6. Mala Rawka - Hotelik pod Tarnica
7. jakies kolko pewnie na Tarnice i powrot do Hoteliku pod Tarnica
8. Z Wolosatego tranzyt do Snaoka i do domu :)

Prosze o wasze opinie czy da sie to przejsc spokojnie z plecakami (tak 6 -7 h spokojnego chodzenia na dzien) ?
Czy w podanych miejsach zawsze dostane nocleg (bierzemy karmiaty w razie podlogi) ?
Co na podanej trasie warto zobaczyc ?

z gory dzieki za rady
wyjezdzamy 1.08
jak wrocimy dam relacje :)
pozdrawiam
karol



zasiêgu jednodniowych wycieczek bez ekwipunku (aklimatyzacja, wdro¿enie do wysi³ku). Po kIlku latach wyjazdow w bieski przestalem wierzyc w takie cos jak aklimatyzacja.. Biesy to nie sa gory w ktorych sa szczyty po 400m.n.p.m i wiecej i z wlasnych doswiadczen wiem ze jezeli sie jest aktywnym w jakikolwiek sposob przez caly rok to nie ma problemow z kilkudniowymi wedrowkami...
Pozdrawkiam i do zobaczyska w sierpniu..:D

jezeli sie jest aktywnym w jakikolwiek sposob przez caly rok to nie ma problemow z kilkudniowymi wedrowkami... To prawda, je¿eli jest siê aktywnym :? Ja doradzam trochê "pod siebie", mnie nie zawsze chce siê ³aziæ z pe³nym plecakiem. I nigdy nie wiem, czy na koñcu kabla siedzi student AWF, czy byznesmen z ambicjami turystycznymi i z piwnym plecakiem z przodu.


Prosze o wasze opinie Traska do przej¶cia dla ¶redniozaawansowanych bez problemów. Trasa niezwykle widokowa. Po drodze nie ma sklepów, a ¿arcie schroniskowe jest dro¿sze. Dobrze zaplanujcie prowiant.
Po powrocie poka¿cie na forum parê fotek :D
D³ugi

Biesy to nie sa gory w ktorych sa szczyty po 400m.n.p.m i wiecej Ale¿ s± i po 500 i 600 i nawet ponad 1000 mnpm :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pozdrawiam
D³ugi
Miesni piwnych poki co nie widac.
AWFu nie konczylismy , ale po gorach chodzimy o paru lat , poki co z niezlym skutkiem.

Fotki oczywiscie beda :)

Pytanie : czy w wymienionych przeze mnie miejscach na nocleg zawsze dostaniemy ajkies miejsce do spania ( ostatecznie podloga) ? czy gdzies mozemy sie spodziewac klopotow ?

pozdrawiam
karol
Na 100% tego nikt nie jest pewien, ale najwielsze problemy mozecie mieæ pod Rawkami. A tak to raczej pod³ogi nie zaliczycie. A czasy s± jak najbardzie zgodne, pod jednym wszak¿e warunkiem; ¿e nie bêdzie padaæ.....
Nu... A z miejsc godnych uwagi to w Berehach Grn. macie cmentarz z piêknymi nagrobkami, a kole Jaworca - Sine Wiry na Wetlince.
Tzw. dobra rada: nie planujcie wspi±æ siê na Wielk± Rawkê niebieskim od strony UG, chyba ¿e jeste¶cie zwolennikami nieco bardziej ekstremalnych wyryp. Tam jest podej¶cie które mo¿e ¶mia³o konkurowaæ z wieloma tatrzañskimi - 800 m ró¿nicy poziomów i miejscami nachylenia stoków rzêdu ok. 40 stopni. Polecane zw³aszcza z plecakiem :wink: Od paru lat z lubo¶ci± wysy³am tam "tatrzañskich" znajomych, marudz±cych ¿e Bieszczady to kapu¶ciane góry :wink: :wink: :wink:
Witam wszystkich serdecznie :)

Jak ju¿ mówimy o trasach, to mam do Was pytanie o moj± wyprawê. Zaplanowa³em z kolegami tak± oto trasê:

1. Jako¶ siê dostaæ do Wetliny. Stamt±d szlakiem czerwonym(Smerek, Prze³êcz Or³owicza), do Ustrzyk Górnych
2. Z Ustrzyk szlakiem niebieskim na Krzemieniec, nawrót na Wielk± i Ma³± Rawkê, i pó¼niej szlakiem zielonymspowrotem do Ustrzyk.
3. Z Ustrzyk szlakiem czerwonym na Tarnicê, Krzemieñ, Halicz i do Wo³osatego na pole namiotowe
4. Lutowiska i zwiedzanie cerkwii, robienie fajnych fotek, Polana(?) - gdzie warto pojechaæ czwartego dnia i sobie co¶ pozwiedzaæ, a przy okazji zaliczyæ Lutowiska??

lecz dawno nie byli¶my w Bieszczadach. Chcia³bym dowiedzieæ siê ile mniej wiêcej idzie siê ni± (kolejno ka¿dego dnia, tymi szlakami), czy nie jest zbyt trudna, jak dla nas, do przej¶cia z ca³ym ekwipunkiem.

Z góry dziêkujê.
Rosomak

. Jako¶ siê dostaæ do Wetliny. Stamt±d szlakiem czerwonym(Smerek, Prze³êcz Or³owicza), do Ustrzyk Górnych Proponuje zacz±æ od :
wsi Smerek - czerwonym - na Smerek, Prz. Or³owicza, Wetliñska, potem ¿o³tym w dó³ do czarnego w prawo, przez Kamping BdPN--u do Wetliny.Przy drodze na Moczarne Macie spokojne pole namiotewe.
Potem Dzia³em na M i D Rawkê, Krzemieniec, D Rawka Ustrzyki G.
Potem Ustrzyki G ,Wo³osate, Prz. Bukowska, Rozsypaniec, Halicz, Krzemieniec/Trawersem/ na Prze³êcz, Tarnica i Szerokim Wierchem do Ustrzyk G.lub
wersja II jw do Trnicy powrót przez Prze³ na BUkowe Berdo i zej¶cie ¿ó³tym do Mucznego/nocleg/
Potem Torfowiska w D¼winiaczu, Tarnawa Wyzna, Bukowiec,Sianki, Schron w Negrylowym/nocleg/powrót doTarnawylub Mucznego. Tylko ta wersja wymaga du¿ego samozaparci bo odleg³o¶ci saznaczne najczêsciej drog±ale przy odrobinie szczê¶cia mo¿e z³apiecie stopa od Tarnawy do Stuposian a dolej to ju¿ Lutowiska.


Chcia³bym dowiedzieæ siê ile mniej wiêcej idzie siê ni± (kolejno
ka¿dego dnia, tymi szlakami),
czasy przej¶æ znajdziesz na schematycznej mapce, która jest na ka¿dej mapie Bieszczad.


czy nie jest zbyt trudna, a to ju¿ musicie ocenic sami swoje mo¿liwo¶ci, na co was staæ, jezeli macie ju¿ jakie¶ do¶wiadczenie w chodzeniu po górach z plecaliem to nie powinni¶cie miec z tym problemu

powodzenia
Wielkie dziêki
Zapewne skorzystamy z której¶ propozycji
A ja tez jechalam na ok. tydzien i wybralam szlak bardziej lesny:

1 .Komancza czerwonym szlakiem do bazy w Rabe (Chryszczata to byla moja "magiczna" gora)
2. Z Rabe najpierw czerwonym a pó¼niej czarnym do Jablonek (troche mnie buty obtarly i postanowilam dalej nie isc)
3. Z Jablonek nadal czarnym przez Dolzyce do bacówki Jaworzec ( w sandalach :)
4. Z Jaworca czarnym do przeleczy Orlowicza, potem polonin± czerwonym, zej¶cie czarnym do Wetlinki Górnej

Tu udalo mi sie zlapac transport do grobu hrabiny, gdzie spedzilam 2 dni (potem sie rozpadalo, zachmurzylo, zamgli³o i oziêbi³o, ze nie bylo sensu chodziæ dalej), ale planowana trasa miala dalej isc:

5. Z Brzegów Gornych Carynska do Ustrzyk. Stamtad stopa lub autobus do Wolosatego.
6. plecak w schronisku - petla czerwonym szlakiem na Tarnice
7. Podjazd do Ustrzyk Gornych, plecak do schronika i wejscie na Krzemieniec niebieskim szlakiem i zejscie zolto-zielonym przez Rawki, powrót z prze³êczy Wy¿nianskiej autobusem do Ustrzyk.
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • brytfanna.keep.pl